суббота, 16 января 2016 г.

Лисички

Шапка 2,5-5 см у діаметрі, опукла, плоска або увігнута, лійкоподібна, часто асиметрична, жовта, гладенька. Пластинки вузькі, складчастоподібні, з численними анастомозами, жовті. Спори 7,5-9,5 Х 3,5-5 мкм. Ніжка коротка, 2-4 см завдовжки, кольору шапки, звужена до основи, суцільна, гладка. М'якоть щільна, як гумова, біла, рідше - злегка жовта, з приємним запахом і смаком. Має значний вміст вітаміну В2Гіменофор у вигляді розгалужених, товстих, які сходять на ніжку, складок.
Cantharellus cibarius 01.jpg
До лисички справжньої подібна лисичка несправжня, яка чітко відрізняється кольором м'якоті — у несправжньої він жовто-оранжевий або блідо-рожевий

Вживання[ред. • ред. код]

Добрий їстівний гриб. Вживається свіжим, маринованим, солоним і сушеним. Приємний, смачний гриб третьої категорії, але засвоюється важко. Містить вітаміни В2С та ін. За вмістом каротину перевершує всі відомі гриби.

Розповсюдження[ред. • ред. код]

Поширена по всій Україні. Росте у хвойних і листяних лісах у липні — листопаді, віддає перевагу злегка зволоженим, добре освітленим, не дуже моховитим та зі слабким трав'янистим покривом місцям. Зростає найчастіше сім'ями, рідко — одинично. У борах і субборах масово плодоносить у дощову погоду.

Комментариев нет:

Отправить комментарий