суббота, 16 января 2016 г.

Маслюки

Гриби маслюки: опис та фото

Маслюк відноситься до групи трубчастих. По харчовій цінності входить у другу категорію. Маслюк, також його називають маслюк, жовтяк зустрічається влітку і восени в соснових і ялинових лісах, на сухих місцях, на дорогах, галявинах і в ямах. Капелюшок м'ясиста. Напівкругла, в сиру погоду слизова, червонувато-коричневого кольору. Нижня поверхня капелюшки молодого гриба світло-жовтого кольору, вкрита білою плівкою, яка у дорослої гриба відривається від капелюшка і залишається у ніжки у вигляді кільця. Ніжка коротка. М'якоть ніжна, жовтувато-білого кольору.
Маслюк зовні схожий на жовчний гриб, який є неїстівним. У них, на відміну від маслюків, внутрішня сторона капелюшка має блідо-бузковий відтінок. М'якоть при зламі ясно-блакитна. За смаком перевірити гриб, маслюк дуже складно, так як і їстівний маслюк має гіркуватий смак.

Чому гриб називається масленком?

Цей гриб отримав таку назву через своєрідного покриття верхнього шару капелюшки, яке має як би маслянисту консистенцію. Також м'якоть, має ніжно-жовтий відтінок, що нагадує колір вершкового масла.
Чому ще гриб, маслюк назвали саме так. Будучи вже навіть в готовому вигляді, маслюк, незалежно маринований, солоний або просто відварений виглядає так, як ніби политий олією, зі слизьким і маслянистим покриттям.

Комментариев нет:

Отправить комментарий