суббота, 16 января 2016 г.

Грузді

Гриби грузді

Гриби грузді знають абсолютно всі затяті грибники. За своєю харчовою і поживної цінності відноситься до першої категорії. Грузді використовуються в харчовій промисловості і заготовляються у великих масштабах, Шукати їх досить легко. Вони люблять світлий березові ліси. Також можуть зустрічатися в мішаних лісах з великою кількістю берези.
Гриби грузді відрізняються високим вмістом їдких і гірких речовин у м'якоті. Тому перед використанням в їжу необхідно вимочувати не менше двох діб, постійно міняючи воду.
Груздь відрізняється білою щільною м'якоттю, яка видає злегка вловимий специфічний запах. Після зрізання у великій кількості виділяє на зрізі молочний сік з пекучими властивостями. Відмінна прикмета: після зрізу сік білого молочного кольору, проте надалі швидко стає бурим жовтим.

Як виглядає груздь справжній

Груздь справжній виглядає досить примітно. Це велика двадцатисантиметровая капелюшок з щільною консистенцією м'якоті. Краї груздя мають обрамлення у вигляді бахроми. У міру переростання краю загортаються всередину і утворюють на зовнішній поверхні воронку. По мірі дорослішання набувають більш жовте забарвлення. За цією ознакою можна визначити приблизний вік гриба. Слід пам'ятати, що грузді найкраще збирати до тих пір, поки на їх капелюшках не з'явиться іржаві плями. Такі гриби навіть після тривалого вимочування зберігають високий рівень вмісту гірких речовин.
Нижня поверхня капелюшки груздя цього - пластинчаста. Пластинки відрізняються широкою формою і можуть мати різні відтінки білого і кремового кольору. Ніжка груздя цього товста і досягає 5 см в діаметрі. Колір ніжки - білий з вкрапленням жовтуватих плям.

Де шукати груздь білий

Білий груздь найчастіше зустрічається в мішаних і листяних лісах, на узліссях і в прогалинах. Зростає великими мостами, які можуть налічувати до двадцяти окремих елементів. З легкістю виявити груздь білий можна в заростях молодих беріз з достатньою кількістю сонячного освітлення ґрунту.

Місця, які любить груздь жовтий

Груздь жовтий - це різновид груздя. Росте в березових і хвойних лісах у період з початку липня до кінця вересня. Стійкий до невеликих заморозків на грунті. Його основна відмінність - коротенька широка ніжка і капелюшок жовтого кольору. Може використовуватися тільки для засолювання. Не підходить для використання у вареному і смаженому вигляді.

Груздь дубовий

Груздь дубовий - це ще один різновид груздів. Відрізняється яскраво жовтим забарвленням верхньої поверхні капелюшка. Має щільну консистенцію і високий вміст білка у волокнистих частинах. Шукати груздь дубовий слід в дубових заростях. Це постійний мешканець будь-яких дібров з липня по жовтень. В народі має альтернативне назва - рижик дубовий.

Красень чорний груздь

Красень груздь чорний також носить поетичну назву - циган. Це пояснюється його відмінною забарвленням капелюшки та ніжки. Вони мають оливкову, майже чорну поверхню. У молодому віці склизкие на дотик. По мірі дорослішання капелюшок гриба набуває воронкоподібну форму.
Чорні грузді можна використовувати не тільки для соління, але і для варіння і смаження. Тільки попередньо їх слід вимочувати і відварювати з обов'язковим зливанням відвару.
Ростуть чорні грузді переважно в серпні і вересні на добре освітлених місцях з наявністю мохів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий